piątek, 2 sierpnia 2013

Dobieranie w pary

Zaczęło się od zabawy w "odwrócone memory"...... nasze memo ze zwierzętami gospodarskimi spokojnie sobie leżało na półce, czasem zdarzyło nam się je przejrzeć. Aż tu nagle stało się przedmiotem codziennej zabawy. Pokazałam Malince na kilku przykładach jak dobierać pary zwierząt i wyszukiwać wśród grupy kilku kart tę właściwą. I tak nam już zostało:) Bardzo często wracamy do tej zabawy - rozkładamy przed sobą jeden komplet kart, a z drugiego dopasowujemy pary. 

W celu urozmaicenia zabawy przygotowuję dla córki zestawy dwóch takich samych przedmiotów znalezionych w domu i wrzucam do pojemnika. Losujemy wtedy jeden przedmiot i szukamy takiego samego. Często zabawa nam się rozwija, ponieważ moja Malinka musi bardzo skrupulatnie przejrzeć co ma w pojemniku, co do czego służy, czy można coś połączyć lub coś do czegoś innego schować:)  
  

W przypadku braku czasu na przeszukiwanie domu, można po prostu wręczyć dziecku pudełko ze skarpetkami. Oprócz mnóstwa przykładów par o jednakowych cechach, maluch na pewno znajdzie tam dla siebie wiele dobrej zabawy:) 
                                                                                               

Przymierzanie (albo jego próby), oglądanie, wrzucanie, wyjmowanie - jednym słowem zajęcie na długi czas:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz