czwartek, 9 stycznia 2014

Gramy i czytamy...

Dziś kilka słów o grach i książkach, które u nas są bardzo lubiane. Większość gier na rynku ma znaczek 3+, jednak wydaje mi się, że w wielu przypadkach jest to zawyżona wartość. Nasze przygody z grami zaczęłyśmy kilka miesięcy temu od loteryjki "Misie i rysie" od firmy Granna i odtąd ta forma spędzania czasu zawładnęła sercem Malinki. Każdego dnia sięga po którąś z półki i zaprasza rodziców do wspólnej zabawy.

Pod choinką Malinka znalazła między innymi grę Opowiem Ci mamo wydawnictwa Alexander. Do dyspozycji jest 8 historyjek (po 4 karty na każdą). Bardzo przypadła nam ta gra do gustu - opowiadamy sobie wspólnie, mama zaczyna a dziecko dopowiada te słówka, które potrafi. Świetny sposób na poszerzanie słownictwa i poznanie zdarzeń po sobie następujących.   
Dzień z księżniczką towarzyszy nam w zabawie już od bardzo dawna i nie chce się znudzić;) Jest to ciekawa propozycja książeczki z magnesami, dzięki którym dziecko ma możliwość tworzenia swojego biegu zdarzeń. Każda ze stron to wydarzenie z życia głównej bohaterki, a dziecko przy pomocy magnesów może je ubarwić, bądź dopowiedzieć własną wersję historii. Dużym plusem są bardzo ładne ilustracje. Dostępne są również inne części tej książeczki.    Ostatnia z dzisiejszych propozycji to seria książeczek wydawnictwa Media Rodzina - Kicia Kocia. Mała Kotka o której tu mowa, pomaga maluchom poznać nowe sytuacje, czy też przygotować do nich. I tak Kicia Kocia wybiera się pierwszy raz na basen, do lekarza, albo gotuje z babcią. Część o gotowaniu jest  u nas szczególnie lubiana. Malinka codziennie przed śniadaniem sprawdza czy w piekarniku już się pieką jakieś pyszności;) 


W prosty sposób poruszane są tu tematy bezpieczeństwa oraz ogólnego dobrego zachowania. Między innymi informacja, że przed pracą w kuchni należy umyć ręce, albo posprzątać zabawki po skończonej zabawie. 4 komentarze:

 1. Super jest ta gra. Z tej serii Dzień z ... mamy "Dzień w gospodarstwie" - to prawda potrafi zająć dziecko na długo i ile możliwości. Kicię Kocię też lubimy. Mamy tą o placu zabaw. Pisałam o niej http://maniamamowania.pl/plac-zabaw-a-emocje-dziecka-recenzja-ksiazek-basia-i-plac-zabaw-i-kicia-kocia-na-placu-zabaw/
  Widzę, że mamy bardzo podobne upodobania jeśli chodzi o zabawki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko zabawki podobne, ale również poglądy w temacie wychowania dziecka po lekturze Twojego bloga;)

   Usuń
 2. Swojej córce też kupiłam "Opowiem Ci mamo" (trochę inny zestaw). Po obejrzeniu kart myślałam nawet, że będzie za łatwe, ale nie, jest w sam raz. Tego wydawnictwa mam jeszcze "Nawlekaj nie czekaj" Też polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nawlekaj nie czekaj" widziałam, ale mamy już inną podobną zabawkę... na razie zainteresowania brak i czeka:)

   Usuń