czwartek, 24 października 2013

Magnesowa zabawa

Niedawno udało nam się nabyć tablicę magnetyczną, która przydaje się do wielu różnorodnych zabaw. Dużym plusem jest również możliwość samodzielnego wykonania magnesów:) Moja pierwsza próba była przy samolotach i okazało się, że są lubiane, dlatego też wymyśliłam kolejną porcję zabawy:)

Przygotowałam na początek dwa wydruki ilustracji z bajek - zależało mi na tym, aby dość dużo się na nich działo. Bardzo ładne grafiki można za darmo ściągnąć ze stron z tapetami na pulpit. Chciałam też, aby były to znane mojej córce bajki, aby kojarzyła postaci. I tak wybór padł na "Kubusia Puchatka" i "Królewnę Śnieżkę".  


Z każdej ilustracji wybrałam po 10 szczegółów - postaci, przedmioty, rzeczy, które znajdują się na obrazku. Wydrukowałam je, zalaminowałam i podkleiłam tekturką oraz taśmą magnetyczną. 


Plansze z ilustracjami wieszam na tablicy. Zabawa polega na wylosowaniu poszczególnego magnesu, odnalezieniu przedmiotu, który przedstawia na jednym z obrazków i przyczepienie go w odpowiednim miejscu pod spodem. Magnesy mogą dodatkowo służyć również do innych zabaw:) 


2 komentarze:

  1. Staś też bardzo lubi zabawę magnesami. Mamy taką książeczkę z magnesami zwierzątkami, którą często się bawi. Muszę spróbować zrobić takie magnesy jak Twoje - super pomysł :) Możesz zdradzić, gdzie kupiłaś taką taśmę magnetyczną?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My również mamy o podobną i lubianą książeczkę, ale o księżniczce;) Taśmę o ile dobrze pamiętam kupiłam tutaj: http://allegro.pl/sklep/4477769_jaropap :)W takim razie nie mogę się doczekać efektów:) pozdrawiam

      Usuń