wtorek, 8 października 2013

Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie w Uzarzewie

W niewielkiej miejscowości pod Poznaniem, w otoczeniu dziewiętnastowiecznego pałacu, mieści się bardzo interesujące muzeum. Ekspozycja mieści się w trzech budynkach. Wnętrze samego pałacu wypełnia historia łowiectwa - narzędzia, trofea, techniki myśliwskie oraz wszystko co z tym związane. Dawna wozownia natomiast, przygotowana została w klimacie środowisk naturalnych zwierząt łownych, z uwzględnieniem gatunków występujących w Wielkopolsce. Ostatni, najbardziej okazały pawilon, zawiera w bardzo przystępny sposób wyeksponowaną wystawę zwierząt - trofea egzotyczne ofiarowane przez fundatora budynku.       Zobaczyć można z bliska w naturalnej wielkości niezliczone ilości gatunków zwierząt. Uważam, że nawet mimo niechęci do praktyk myśliwskich, w celach edukacyjnych, warto się wybrać.  


Bardzo ciekawy jest zbiór 78 gatunków papug wraz z odgłosami jakie wydają. Wywiera pozytywne wrażenie na maluchach:)


Dla starszaków organizowane są edukacyjne spotkania tematyczne urozmaicane przejazdem bryczką czy ogniskiem. Więcej informacji na ten temat oraz inne szczegóły dotyczące muzeum można znaleźć na stronie: http://www.muzeum-szreniawa.pl/?q=pl/node/14


Przy okazji, w tej samej miejscowości, polecam do zobaczenia Kościół św. Michała Archanioła, będący jednym z przedstawicieli szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.    


3 komentarze:

  1. Ciekawa wystawa, jak będziemy w pobliżu to zajrzymy. Staś (2,5 roku) bardzo lubi takie wystawy. W wakacje byliśmy na podobnej w Zwierzyńcu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie bym się tam wybrała z moimi maluchem, ale niestety, trochę to za daleko... Mój syn byłby zachwycony!

    OdpowiedzUsuń